Koncert Patriotyczno-Religijny

Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek zaprasza na koncert o tematyce patriotyczno-religijnej,
który obędzie się w kaplicy pw. św. Doroty na Mileszkach 12 listopada 2023 r. o godz. 13.00.
Wydarzenie poprzedzi msza św. w uroczystej oprawie.

Występ uświetnią: Anna Cymmerman oraz Jacek Malanowski.

Anna Cymmerman
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 2000 roku. Występowała w produkcjach operowych w Austrii, Danii, Holandii i Niemczech.
Zaśpiewała w „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego w International Music Theatre Chicago.
Wykonuje repertuar operowy i musicalowy.

Jacek Malanowski
Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, od 2005 r. członek zespołu Trubadurzy. Akordeonista, wokalista, pianista kompozytor i autor tekstów.
W latach 2005-2008 solista w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Łodzi. Artysta ma na swoim koncie solową płytę „Spróbuj zatrzymać czas”. Użyczał głosu do ogólnopolskich kampanii reklamowych oraz bajek. Nagrywał także muzykę filmową. Występował na największych polskich festiwalach – w Opolu, Sopocie. Koncertował także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szwajcarii, Niemczech. Odznaczony w 2017 r. odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polski”.

Koncert Pieśni Patriotycznych

Koncert sfinansowany został ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu „Pamięci bohaterów Powstania Styczniowego”.

Wstęp wolny


Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek

ul. Pomorska 406
92-735 Łódź

„Śladami ks. Ignacego Skorupki w stulecie obchodów Bitwy Warszawskiej 1920” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”