105-rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – koncert

Koncert poświęcony 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek 11 listopada 2023 r. zorganizowało koncert poświęcony 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wydarzenie, które odbyło się w kościele pw. św. Papieża Jana XXIII w Łodzi, uświetnili soliści – Anna Cymmerman oraz Jacek Malanowski przy akompaniamencie Oleha Klendiego.

Koncert zrealizowany został w ramach projektu „Aleksandra Piłsudska – rewolucjonistka u boku Marszałka” dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

W repertuarze znalazły się m.in. O mój rozmarynie, Białe Róże, Pierwsza brygada, Wojenko wojenko, Szara piechota, Ułani ułani oraz inne pieśni zagrzewające do boju.

Szczególne podziękowania kieruję na ręce ks. proboszcza Wojciecha Anglarta.