Odzyskanie przez Polskę Niepodległości

Koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Stowarzyszenie Przyjaciół Mileszek zaprasza w sobotę 11 listopada 2023 r. do kościoła pw. Św. Papieża Jana XXIII w Łodzi (ul. Hetmańska 9) na mszę świętą za ojczyznę o godz. 11.30, po której odbędzie się koncert poświęcony 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie uświetnią soliści: Anna Cymmerman oraz Jacek Malanowski.

Anna Cymmerman
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 2000 roku. Występowała w produkcjach operowych w Austrii, Danii, Holandii i Niemczech.
Zaśpiewała w „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego w International Music Theatre Chicago.
Wykonuje repertuar operowy i musicalowy.

Jacek Malanowski
Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, od 2005 r. członek zespołu Trubadurzy. Akordeonista, wokalista, pianista kompozytor i autor tekstów.
W latach 2005-2008 solista w Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Łodzi. Artysta ma na swoim koncie solową płytę „Spróbuj zatrzymać czas”. Użyczał głosu do ogólnopolskich kampanii reklamowych oraz bajek. Nagrywał także muzykę filmową. Występował na największych polskich festiwalach – w Opolu, Sopocie. Koncertował także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szwajcarii, Niemczech. Odznaczony w 2017 r. odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polski”.

Odzyskanie przez Polskę Niepodległości

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Aleksandra Piłsudska – rewolucjonistka u boku Marszałka”.