Śladami św. Jana Pawła II

Wycieczka „Śladami św. Jana Pawła II”

Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszek grupa pod 50 mieszkańców osiedla wzięła udział w wyjeździe śladami Jana Pawła II w 100 rocznicę jego urodzin.

W pielgrzymce uczestniczył proboszcz parafii pw. św. Doroty i św. Jana Chrzciciela w Mileszkach ks. Roman Kurzdym, który nie tylko potoczył pielgrzymów opieką duchową, ale również służył wiedzą na temat życia i pontyfikatu Ojca Świętego.

Na trasie podróży znalazły się miejsca szczególnie bliskie św. Janowi Pawłowi II.
W krakowskich Łagiewnikach zwiedzaliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz miejsca związane z życiem zakonnym św. Siostry Faustyny.
W dalszej kolejności odwiedziliśmy kościół i klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej by następnie udać się do Wadowic – rodzinnej miejscowości papieża.
Szczególnym przeżyciem była wizyta w Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Niezwykłe pamiątki oraz multimedialne instalacje przeniosły nas w różne etapy związane z życiem papieża.
Podsumowaniem wyjazdu była msza św. odprawiona przez ks. proboszcza w Wadowickiej Bazylice. Pielgrzymom dopisały humory.
Miłą niespodzianką okazała się także piękna jesienna pogoda.

Zadanie finansowane jest ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego.

Łódzkie - logotyp